Svátek svatého Floriánka byl slaven na soutěži

Lhenice 4.5.2008

V neděli 4.5.2008 se na travnatém hřišti ve Lhenicích sešlo na 70 dětí ze 7 sborů dobrovolných hasičů. Konal se tu totiž II.ročník Lhenického dvojboje, což je závod pro mladé hasiče. Dvojboj je složen ze dvou disciplín - překážkový běh na 60m a požární útok. Soutěžilo se v kategoriích mladších a starších žáků. Domácí získali minulý rok  nejcennější umístění, a tak byli všichni zvědaví, jestli vítězství letos obhájí.

Za krásného, slunného počasí, vyběhli na trať nejprve jednotlivci. Mnozí na startu takového závodu stáli poprvé, ale všichni se s disciplínou poprali dobře. Výsledky: kategorie ml.chlapci: 1.Heinrich Lukáš (Lhenice), 2. Koudelka Tomáš (Jílové-Modrá), 3.Poslušný Martin (Modlany); kategorie ml.dívky: 1. Košvicová Aneta (Modlany), 2. Rybínová Veronika (Světec), 3.Véghová Kristína (Košťany); kategorie st.dívky: 1.Klimešová Nikola (Modlany), 2. Horčicová Tereza, 3. Stýblová Sabrina (obě Lhenice); kategorie st.chlapci: 1.Vlček Tomáš, 2.Kriechenbauer Martin, 3.Hrtús Jan (všichni Lhenice).

Po poledni přišel na řadu požární útok. Nejlepší čas dosáhl Světec (33,67s.), druhé byly Lhenice (40,15s.) a třetí Košťany (49,20s.). V mladší kategorii se útok povel pouze Modlanům (61,18s.), a tak jasně zvítězily.

Po sečtení časů z prvního kola a z požárního útoku se opět radovali z celkového vítězství Lhenice. Stříbrný odjížděl Světec a bronz braly Modlany. V mladší kategorii si zlatý pohár odvážely Modlany a druhé bylo Jílové-Modrá.

Svatý Floriánek, patron hasičů, měl jistě radost, že v jeho sváteční den se pohromadě sešlo tolik hasičů a pomyslně tak oslavilo jeho svátek touto soutěží.

Marie Kuzbová(SDH Lhenice)

Tel. 737 682 802