Mladí hasiči – „ZÁVĚR PLAMENE“

 

     V neděli 11. května 2008 se na hřišti v Hostomicích konal „Závěr hry Plamen“.

V říjnu loňského roku, při zahájení hry Plamen, družstvo starších žáků vybojovalo 5.místo.

Na závěr Plamene přijelo celkem 6 družstev starších žáků (SDH – Lhenice, Háj u Duchcova, Světec, Modlany, Hostomice a Košťany) a 1. družstvo mladších žáků (SDH Duchcov).

     Celkem 5 disciplín čekalo na soutěžící. První disciplínou byla štafeta 4 x 60m přes překážky. Postavená štafeta jako „A“ svůj pokus promarnila (rozdělovač) a tak se započítával čas štafety „B“ -  59,10s. K druhé disciplíně, kterou byla štafeta CTIF už na start nastoupilo všech 9 dětí. Zde se běží pouze jediný pokus a tak musely děti dávat pozor například na správné předávky proudnice. Výsledný čas štafety byl - 101,07s. Jako třetí a nejnáročnější co do pochopení je útok CTIF. K provedení útoku opět nastupuje celé družstvo tj. 9 závodníků.

Po nezdarech v uplynulých letech nás děti mile překvapily a celkový čas 206,32s byl druhý nejlepší čas po družstvu Hostomic, které však bylo diskvalifikováno ve štafetě CTIF za špatnou předávku, a tak stále byla naděje na skvělé umístění. Čtvrtou disciplínou je štafeta dvojic. Započítávaný čas lepší z dvojic byl – 75s. Na závěr byl požární útok. Požární útok našim dětem vůbec, ale vůbec nevyšel. A tak s časem někde okolo 1 minuty jsme čekali na celkové vyhodnocení soutěže.

    V celkovém pořadí skončilo lhenické družstvo starších žáků na krásném druhém místě za družstvem Hostomic. Na třetím místě pak skončilo družstvo z Modlan.

Všichni víme, že první v soutěži postupuje do krajského kola, které se koná 31.5.2008 v Podbořanech. Ale vedoucí družstva SDH Hostomice po poradě podstoupilo svůj postup družstvu, které skončilo na 2.místě. Tím bylo naše družstvo SDH Lhenice a tak samozřejmě po krátké poradě a tak zažíváme historický okamžik a tím je POSTUP do KRAJSKÉHO KOLA.

     Děti čeká spousta práce a odříkání, ale nejen děti. Věříme, že se nedají zahanbit a vydají ze sebe jen to nejlepší co v nich jako v kolektivu je. Všichni jim držíme pěsti pro štěstí.

 

Maruška a Ivana

 

 

 

 

 

WebZdarma.cz