Za vydařeného doslova předjarního počasí se v Hostomicích v sobotu 23. února 2008 konal tradiční „Zimní sraz mladých hasičů“. Závod se konal pod Husovým vrchem u Kladrubského potoka. Jedná se o soutěž konanou mimo hru Plamen.

     Soutěžilo se v kategoriích – mladší, starší a dorost. Naše děti se v poslední době schází v plném počtu a tak jsme postavili na start 2 družstva. Družstvo mladších a družstvo starších dětí.

     Družstvo mladších dětí ukázalo, že vybojované 3.místo na závodech v Oseku (leden 2008) nebylo žádnou náhodou a společně s družstvem mladších dětí z Háje (stejný počet bodů) se postavilo na nejvyšší stupínek pomyslné bedny. Družstvo starších vybojovalo tentokrát 3.místo.

     Zvláštností tohoto závodu jsou dvě závěrečné disciplíny. Vaření a vytvoření plastiky z přírodnin.

     Vrchní kuchařky Tereza a Bára všem připravili skvělý oběd. V přírodě se snad poprvé servírovala rýže s čínou z kuřecího masa. Plastiku tvořili chlapci – starší vytvořili běžícího hasiče s proudnicí a mladší hasící vůz a hasičskou zbrojnici.

 

     Poděkování opět jednomu z mála, kteří nám pomáhají při svozu dětí. Tentokrát to byl Vlastík Vlček. Dětí je celkem 12 a už se nám do dvou vozů opravdu nevejdou. Díky

Maruška a Ivana.

Zimní sraz mladých hasičů v Hostomicích

23. 2. 2008

 

WebZdarma.cz