Naši mladí hasiči si přivezli další  první místo do své sbírky. Tentokrát jej vybojovali  na „Zimním srazu mladých hasičů v Hostomicích“ dne 17. 3. 2007. Na kopci u Úpoře se děti sešly, aby změřily své síly v branném běhu (disciplíny – střelba ze vzduchovky, zdravověda, topografie vč. určení azimutu, hasičská technika, hod polínkem na cíl) a na závěr netradiční disciplíny – vaření na otevřeném ohni a vytvoření výtvarného díla z dostupných přírodních materiálů.

     Běžecké družstvo: ve složení – Barča Doležalová, Sabrina Stýblová, Kamil Košumberský, Josef Vrba a Honza Hrtús – vyběhli  za velmi větrného počasí, které se projevilo při první disciplíně, kterou byla střelba ze vzduchovky (zde nabrali 9 trestných bodů), další a poslední trestný bod nabrali v hodu polínkem na cíl. Celkový počet trestných bodů – 10.

     Kuchaři – Lukáš Horčic a Tomáš Vlček (i zde se projevil vítr – Tom si propálil kalhoty od jiskry, která odlétla z ohně) – jako jídlo vařené v kotlíku zvolili špagety s omáčkou z mletého masa. Výborná volba, nejen že to všem chutnalo, ale bylo to oproti buřtgulášům a česnečkám, které byly viděny u ostatních družstev něco originálního. Pochvalu dostali od paní kuchařky, která byla členem poroty.

     Výtvarník – Tereza Horčicová – vyrobila z dostupné suché trávy olympijské kruhy. Sportovní motiv byl oceněn porotou.

 

Vedoucí dětí – Maruška a Ivana – jsme na ně pyšné.

 

Zimní sraz mladých hasičů v Hostomicích

 

WebZdarma.cz